Velkommen til nogle af vores mest populære flodkrydstogter, der bringer dig til nogle af de smukkeste steder langs Europas næstlængste flod, Donau. Vi skal bl.a. opleve den romantiske del af Donau omkring Wachau, det stilfulde Wien med sin elegance og Budapest i al sin pragt og meget, meget mere.
Vælg mellem flere spændende togter.
Se film fra et flodkrydstogt her
Vores udvalg af flodkrydstogter på Donau kan ses herunder.
Nedenfor ses vejrudsigten for de næste 6 dage.
Her byder vi velkommen på et flot og veltilrettelagt flodkrydstogt på den smukke Donauflod. Togtet bringer os til de tre hovedstæder, Wien, Bratislava og Budapest, og naturligvis byder togtet på flot sejlads mellem byerne. Vi skal desuden lade os opvarte af et venligt og hjælpsomt personale og nyde livet om bord.
Undervejs er vi ledsaget af dansk rejseleder og chauffør samt ****dansk bus. Vi sejler med det flotte skib MS Carmen, fra vores gode rederi Sijfa Cruises. Alle kahytter er udstyret med eget bad, toilet, aircondition, TV m.m. Der er desuden lounge, bar m.m. om bord, og traditionen tro, byder skibets personale på festlige aftener med quiz, gallamiddag, underholdning og meget andet. Til frokost og aftensmad serveres et glas øl, vin eller vand, og døgnet rundt er der ta’ selv kaffe/the i skibets lobby. Der hersker en hyggelig og afslappet atmosfære om bord på MS Carmen. Se mere om skibet på vores hjemmeside.
1. og 2. dag: Danmark - Tjekkiet - Linz
Efter påstigning går rejsen via Padborg mod Berlin og Dresden, inden vi når vores overnatningshotel ved den tjekkiske grænse. Efter indkvartering spiser vi middag.
Efter morgenmaden går turen nu gennem Tjekkiet mod Linz, hvor vi ankommer sidst på eftermiddagen og går om bord på skibet. Personalet viser os til rette på skibet og i vores kahytter, inden vi spiser middag og præsenteres for skibets personale.
3. dag: Melk og Dürnstein
Tidligt på morgenstunden begynder sejladsen på Donau, og omkring middag ankommer vi til Melk, hvor vi besøger Benediktinerklostret, og senere på eftermiddagen kører vi en udflugt til den flotte, maleriske by, Dürnstein, som bl.a. er kendt fra historien om Richard Løvehjerte. Sidst på eftermiddagen sejler vi på den romantiske del af Donau - en ca. 30 km lang strækning med flotte, skovklædte bjerge, middelalderborge og store vinmarker. Midt på aftenen lægger vi til i Tulln.
4. dag: Wien
Mens vi nyder morgenmaden, sejler vi det sidste stykke mod Wien. Det bliver en pragtfuld dag i Wien. Hele dagen er der oplevelser og sightseeing, kun afbrudt af frokost om bord.
Om formiddagenkører vi til wienernes stolthed, den kejserlige sommerresidens, Schönbrunn. Under rundvisningen oplever vi nogle få af de ca. 1.700 værelser, der er på slottet.
Om eftermiddagen tager vi en klassisk sightseeingtur rundt forbi nogle af Wiens kendteste seværdigheder, og både fra bussen og til fods ser vi bl.a. Operaen, Hofburg, Stefansdom, rådhuset, børsen m.m.
Efter middagen tilbydes en klassisk wienerkoncert. Transport og billet er i tilkøb.
5. dag: Bratislava
Vi letter anker og sejler formiddagen igennem, og lægger til lige ved centrum i den slovakiske hovedstad Bratislava, der ligger i den sydlige del af Karpaterne. Byens centrum er smuk og barok i sin stil, og man får ubetinget lyst til bare at slå sig ned på en bænk eller en café og nyde synet af huse og livet på gaden. Gå sammen med rejselederen en tur gennem de smukke gamle gader og stræder.
Vi ligger ved kaj i Bratislava til næste dags morgen.
6. dag: Esztergom
Dagens første oplevelse er slusen ved Gabcikovo, og herefter har vi en flot dag på Donau i retning mod Esztergom, som vi ankommer til først på eftermiddagen. Vi får lejlighed til at se Ungarns største, og en af Europas største domkirker netop her i Esztergom.
Vi ligger ved kaj i Esztergom natten over.
7. dag: Budapest
Morgenen går med scenarisk sejlads mod Budapest, hvortil vi ankommer midt på formiddagen. En dejlig dag i Ungarns smukke hovedstad venter os. Vi tager på en formiddagsrundtur med bussen i Budapest på Pestsiden, hvor vi bl.a. ser Heltepladsen, Operaen, Parlamentsbygningen og Donaupromenaden. Efter frokosten skal vi opleve Budasiden med Fiskerbastionen, Gellerthøjen m.m.
Om aftenen er der gallamiddag om bord.
8. og 9. dag: Hjemrejse
Efter en god morgenbuffet tager vi afsked med skibet og dets personale, og vi sætter igen kursen mod nord. Til aften ankommer vi til vores hotel ved den tjekkiske grænse. Middag og indkvartering. Herfra næste morgen mod Danmark via Magdeburg, Hannover, Hamburg.
M/S Carmen er et dejligt skib med plads til 126 gæster. Carmen er bygget i 1995 og total istandsat i 2017.
Foruden stor solterrasse har skibet 2 dæk med kahytter.
Skibets restaurant findes på nederste dæk. Lounge og bar findes på øverste dæk.
Forplejning
På skibet serveres morgenbuffet, frokostanretning samt tre- eller fireretters middag eller buffet. Typisk beholder man under hele krydstogtet samme plads i restauranten, som man tildeles første aften. Meddel derfor rejselederen hvis du har rejsefæller, du gerne vil sidde med.
Drikkevarer om bord
Drikkevarer, der ikke er inkluderet (se under "prisen inkluderer") afregnes dagligt med tjeneren til frokost og middag. "Ta’ selv eftermiddagskaffe" er inkluderet.
Drikkevand
Vandet i kahyttens badeværelse kan drikkes, men er tilsat klor.
Safety box
Der findes safety box enten i kahytten eller i skibets reception.
Påklædning
Der er ikke bestemte forskrifter eller kodeks for påklædning. Først og fremmest kommer det an på gæstens eget velbefindende. En mere formel påklædning er velset ved ”Kaptajnens gallamiddag”.
Rygning
Der må ikke ryges indendørs.
Drikkepenge
Der er ikke krav om, at man giver drikkepenge til personalet, men det er bestemt ikke ilde set.
Udflugter fra skibet
Langt de fleste udflugter fra skibet er inkluderet i rejsens pris. Enkelte udflugter er i tilkøb. Se mere under hvert enkelt togt.
Dansk rejseleder, buskørsel i ****bus, ophold i dobbeltkahyt B/dobbeltværelse, 8 x morgenbuffet, 5 x frokost, 8 x middag, 1 drikkevare til frokoster og middage om bord, 5 x eftermiddagskaffe/the, velkomstdrink, udflugter (ex. entréer), samt alle lovpligtige skatter og afgifter.
Forbehold vedr. flodkrydstogter: Ændringer i vandstanden på floderne, efter afrejse fra Danmark, kan i enkelte tilfælde gøre sejlads på floderne umulig. Riis Rejser tager forbehold for ændringer i rejseplanen som følge af ændringer i vandstanden på floderne. Således kan sejlads på floderne og overnatning på skibet helt eller delvis erstattes med hhv. buskørsel til besøgssteder og seværdigheder samt overnatning på hotel. Denne ændring giver ikke ret til efterfølgende kompensation.
Dobbeltkahyt B som enkeltkahyt og enkeltværelse. Forplejning ifølge program | 14.395 Kr. | |
Dobbeltkahyt A som enkeltkahyt og enkeltværelse. Forplejning ifølge program | 15.095 Kr. | |
Dobbeltkahyt B plus som enkeltkahyt og enkeltværelse. Forplejning ifølge program | 14.695 Kr. | |
Enkeltkahyt kategori C. Forplejning ifølge program | 9.095 Kr. | |
Dobbeltkahyt Jr. Suite Forplejning ifølge program | 11.495 Kr. | |
Dobbeltkahyt kategori B PLUS og dobbeltværelse. Forplejning ifølge program | 9.495 Kr. | |
Dobbeltkahyt B og dobbeltværelse. Forplejning ifølge program | 9.095 Kr. | |
Dobbeltkahyt A og dobbeltværelse. Forplejning ifølge program | 9.995 Kr. | |
3-sengskahyt kategori A Forplejning ifølge program | 9.095 Kr. |
Her er en enestående og prisattraktiv mulighed for at prøve et flot og veltilrettelagt flodkrydstogt på den smukke Donauflod. Togtet bringer os til de tre hovedstæder, Budapest, Bratislava og Wien, og naturligvis byder togtet på flot sejlads mellem byerne. Vi skal desuden lade os opvarte af et venligt og hjælpsomt personale og nyde livet om bord.
Undervejs er vi ledsaget af dansk rejseleder og chauffør samt ****dansk bus. Vi sejler med det flotte skib MS Carmen, fra vores gode rederi Sijfa Cruises. Alle kahytter er udstyret med eget bad, toilet, aircondition, tv m.m. Der er desuden lounge, bar m.m. om bord, og traditionen tro, byder skibets personale på festlige aftener med quiz, gallamiddag, underholdning og meget andet. Til aftensmaden serveres et glas øl, vin eller vand, og døgnet rundt er der ta’ selv kaffe/the i skibets lobby. Der hersker en hyggelig og afslappet atmosfære om bord på MS Carmen. Se mere om skibet på vores hjemmeside.
1. og 2. dag: Danmark - Tjekkiet - Budapest
Efter påstigning går rejsen via Padborg mod Berlin og Dresden, inden vi når vores overnatningshotel ved den tjekkiske grænse. Efter indkvartering spiser vi middag.
Efter morgenmaden går turen nu gennem Tjekkiet og Slovakiet mod Budapest, hvor vi ankommer sidst på eftermiddagen og går om bord på skibet. Personalet viser os til rette på skibet og i vores kahytter, inden vi spiser middag og præsenteres for skibets personale.
3. dag: Budapest
En herlig formiddag i Ungarns smukke hovedstad venter os. Vi tager på en formiddagsrundtur med bussen i Budapest på Pestsiden, hvor vi bl.a. ser Heltepladsen, Operaen, Parlamentsbygningen og Donaupromenaden, og inden vi kører mod skibet igen, oplever vi den smukke udsigt fra Gellerthøjen over Budapest og Donau.
Om eftermiddagen begynder vi vores sejlads op ad Donau mod Esztergom, som skal have vores opmærksomhed sidst på eftermiddagen. Katedralen i Esztergom er Ungarns største med en længde på 118 meter.
Først på aftenen begynder vi vores sejlads mod Bratislava.
4. dag: Bratislava
Om morgenen lægger vi til lige ved centrum i den slovakiske hovedstad Bratislava, der ligger i den sydlige del af Karpaterne. Byens centrum er smuk og i barokstil, og man får ubetinget lyst til bare at slå sig ned på en bænk eller en café og nyde synet af huse og livet på gaden. Gå sammen med rejselederen en tur gennem de smukke, gamle gader og stræder.
Om bord på skibet igen, fortsætter vi over middag vores togt mod pragtfulde Wien, hvortil vi ankommer sidst på aftenen. Vi lægger til kaj ved Korneuburg nordvest for Wien.
5. dag: Wien
Det bliver en pragtfuld dag i Wien. Hele dagen skal den stå på oplevelser og sightseeing, kun afbrudt af frokost om bord.
Om formiddagenkører vi til wienernes stolthed, den kejserlige sommerresidens, Schönbrunn. Under rundvisningen oplever vi nogle få af de ca. 1.700 værelser, der er på slottet.
Om eftermiddagen tager vi en klassisk sightseeingtur rundt forbi nogle af Wiens kendteste seværdigheder, og både fra bussen og til fods ser vi bl.a. Operaen, Hofburg, Stefansdom, rådhuset, børsen m.m.
Efter middagen tilbydes en klassisk wienerkoncert. Transport og billet er i tilkøb.
6. dag: Wien - Wachau - Dürnstein - Spitz
Nyd morgenmaden og formiddagen med sejladsen på den romantiske del af Donau - en ca. 30 km lang strækning med flotte, skovklædte bjerge, middelalderborge og store vinmarker.
Over middag besøger vi den flotte, maleriske by, Dürnstein, som bl.a. er kendt fra historien om Richard Løvehjerte.
Fra Dürnstein går sejladsen videre op ad Donau til Spitz, hvor vi lægger til for natten.
7. dag: Melk
Formiddagen byder på besøg i det flot beliggende Benediktinerkloster Stift Melk, og vi går om bord på skibet igen ved Pöchlarn, hvorfra vi sejler til Linz, hvor vi ankommer først på aftenen.
Denne aften er der gallamiddag om bord.
8. og 9. dag: Linz - Usti nad Labem - Danmark
Efter en god morgenbuffet, tager vi afsked med skibet og dets personale, og vi sætter kursen mod nord. Vi overnatter igen omkring Usti nad Labem. Næste morgen kører vi mod vores udgangspunkter i Danmark.
M/S Carmen er et dejligt skib med plads til 126 gæster. Carmen er bygget i 1995 og total istandsat i 2017.
Foruden stor solterrasse har skibet 2 dæk med kahytter.
Skibets restaurant findes på nederste dæk. Lounge og bar findes på øverste dæk.
Forplejning
På skibet serveres morgenbuffet, frokostanretning samt tre- eller fireretters middag eller buffet. Typisk beholder man under hele krydstogtet samme plads i restauranten, som man tildeles første aften. Meddel derfor rejselederen hvis du har rejsefæller, du gerne vil sidde med.
Drikkevarer om bord
Drikkevarer, der ikke er inkluderet (se under "prisen inkluderer") afregnes dagligt med tjeneren til frokost og middag. "Ta’ selv eftermiddagskaffe" er inkluderet.
Drikkevand
Vandet i kahyttens badeværelse kan drikkes, men er tilsat klor.
Safety box
Der findes safety box enten i kahytten eller i skibets reception.
Påklædning
Der er ikke bestemte forskrifter eller kodeks for påklædning. Først og fremmest kommer det an på gæstens eget velbefindende. En mere formel påklædning er velset ved ”Kaptajnens gallamiddag”.
Rygning
Der må ikke ryges indendørs.
Drikkepenge
Der er ikke krav om, at man giver drikkepenge til personalet, men det er bestemt ikke ilde set.
Udflugter fra skibet
Langt de fleste udflugter fra skibet er inkluderet i rejsens pris. Enkelte udflugter er i tilkøb. Se mere under hvert enkelt togt.
Dansk rejseleder, buskørsel i ****bus, ophold i dobbeltkahyt B/dobbeltværelse, 8 x morgenbuffet, 5 x frokost, 8 x middag, drikkevarer til måltider om bord som beskrevet, velkomstdrink, udflugter (ex. entréer), samt alle lovpligtige skatter og afgifter.
Forbehold vedr. flodkrydstogter: Ændringer i vandstanden på floderne, efter afrejse fra Danmark, kan i enkelte tilfælde gøre sejlads på floderne umulig. Riis Rejser tager forbehold for ændringer i rejseplanen som følge af ændringer i vandstanden på floderne. Således kan sejlads på floderne og overnatning på skibet helt eller delvis erstattes med hhv. buskørsel til besøgssteder og seværdigheder samt overnatning på hotel. Denne ændring giver ikke ret til efterfølgende kompensation.
Enkeltkahyt kategori C og enkeltværelse. Forplejning ifølge program | 9.095 Kr. | |
Dobbeltkahyt B plus som enkeltkahyt og enkeltværelse. Forplejning ifølge program | 14.795 Kr. | |
Dobbeltkahyt B som enkeltkahyt og enkeltværelse. Forplejning ifølge program | 14.495 Kr. | |
Dobbeltkahyt A som enkeltkahyt og enkeltværelse. Forplejning ifølge program | 15.095 Kr. | |
Dobbeltkahyt kategori B PLUS og dobbeltværelse. Forplejning ifølge program | 9.495 Kr. | |
Dobbeltkahyt B og dobbeltværelse. Forplejning ifølge program | 9.095 Kr. | |
Dobbeltkahyt A og dobbeltværelse. Forplejning ifølge program | 9.995 Kr. | |
Dobbeltkahyt Jr. Suite Forplejning ifølge program | 11.495 Kr. | |
3-sengskahyt kategori A Forplejning ifølge program | 9.095 Kr. |
På dette fantastiske flodkrydstogt nyder vi det dejlige sydtyske landskab og sejler på ikke mindre end 3 af Tysklands smukkeste, største og mest seværdige floder. Vi starter togtet på dejlige Donau, og oplever den særprægede Main-Donau kanal, inden Main floden præsenterer os for det historiske Franken, og til sidst venter os den romantiske del af Rhinen. Undervejs nyder vi vores ophold om bord, og vi arrangerer naturligvis udflugter med stort indhold. Du er ledsaget af dansk rejseleder og chauffør samt ****dansk bus. Vi sejler med det dejlige skib MS Carmen, der er hollandsk ejet og har plads til ca. 130 gæster om bord. Alle kahytter er udstyret med eget bad, toilet, aircondition m.m. Undervejs serveres god mad både morgen, middag og aften, til frokost og aftensmaden om bord indgår en drik (øl, vand el. vin), og desuden er eftermiddags- og aftenkaffen inkluderet. Se flere billeder fra skibet og flodkrydstogtet på vores hjemmeside. Tag med på et flodkrydstogt og få nye oplevelser og afslapning på samme tid!
1. og 2. dag: Udrejse. Ombordstigning
Rejsen går fra Danmark via Padborg til Halle, hvor vi spiser middag og overnatter. Næste dag kører vi til Regensburg ved Donau, hvor vi går om bord på MS Carmen. Efter at vi har fået vores kahytter, spiser vi middag og hilser på skibets personale. Sidst på eftermiddagen sejler vi fra Regensburg op ad Donaufloden mod Kelheim, hvor vi svinger ind på den 170 km lange Main Donau Kanal, som stod endelig færdig i 1992. Kanalen gør, at man kan sejle fra Nordsøen til Sortehavet, og på kanalen oplever vi adskillige sluser, der bringer os op og ned i landskabet med højdeforskelle på i alt 175 meter.
3. dag: Nürnberg
Om morgenen lægger vi til i Nürnberg. Efter morgenmaden går vi fra borde, og besøger Nürnberg, der mest af alt er kendt for legetøj, men bestemt også for de retsprocesser, der foregik mod de ansvarlige for de grusomheder, nazisterne begik før og under Anden Verdenskrig. Der bliver lejlighed til at se såvel den gamle bydel som resterne af Reichsparteitagsgelände – hvor Hitler holdt parader og taler for partimedlemmerne. Vi sejler stille og roligt natten igennem mod Bamberg.
4. dag: Bamberg
Tidlig morgen begynder vores videre sejlads på kanalen op mod Bamberg, som vi ankommer til først på formiddagen. Vi skal se nærmere på bispesædebyen Bamberg, som er en utrolig smuk og velbevaret universitetsby med krogede gader og prægtige bindingsværksbygninger. Vi har hele dagen til at besøge bl.a. byens gamle rådhus, der går hen over Mainfloden, men bestemt også katedralen er et besøg værd. Desuden arrangerer vi også en rundvisning på et af de lokale bryggerier, hvor der naturligvis også er smagning inklusiv. Først på aftenen sejler vi ind på Mainfloden i retning mod Würzburg.
5. dag: Würzburg
Efter en flot formiddagssejlads på den smukke Mainflod anløber vi residensbyen Würzburg ved godt middagstid. Det bliver en oplevelse af de store, når vi går på rundtur i det prægtige barokslot Würzburger Rezidenz, der frem til Napoleonskrigene husede fyrstebiskopperne af Würzburg. Et fuldkomment byggeri, der naturligvis er på UNESCOs liste over verdens kulturarv. Tilbage på skibet spiser vi middag, mens vi sejler mod Miltenberg
6. dag: Miltenberg vinprøve
Vi sejler formiddagen igennem ned ad den smukke Main flod. Til middag kommer vi til den flotte bindingsværksby Miltenberg, hvor vi kan nyde en tur gennem de gamle stræder og gyder i den velbevarede by. Der er også her i Miltenberg mulighed for at deltage i vinsmagning hos en af de lokale vinbønder, der producerer den liflige frankenvin.
Vi forlader Miltenberg sidst på eftermiddagen og sejler i retning mod Frankfurt, Rhinen og Rüdesheim.
7. dag: Rüdesheim og Romantiske Rhinen
Stå tidligt op og oplev sejladsen, hvor Mainfloden flyder ind i Rhinen. Vi ankommer til Rüdesheim først på formiddagen, og vi har formiddagen i den populære ferieby ved Rhinen. Du kan køre med op til Niederwald Denkmal-monumentet, hvorfra der er en enestående udsigt over byen og floden. Nyd også et formiddagsbesøg i Drosselgasse, hvor egnens hvidvin eller en Rüdesheimer Kaffee er oplagt at indtage. Mens vi spiser frokost, sejler vi på den mest romantiske strækning af Rhinen mellem Rüdesheim og Koblenz. Her møder vi de stejle bjergskråninger og får rigtig fornemmelsen af at sejle i en floddal. Billedet veksler mellem vinmarker, borge og småbyer, og vi føler os mange gange hensat til en helt anden tid. Desuden passerer vi den smalleste strækning på Rhinen – ved Loreleiklippen, hvor troldkvinden i følge sagnet sidder og synger så smukt, at skipperne styrer skibene på grund og forliser. Vi betages af de mange indtryk, mens skibet sejler mod Koblenz, hvor vi lægger til kaj hen på eftermiddagen. I Koblenz kan du tage med op til fæstningen Ehrenbreitstein, hvorfra der er en fantastisk udsigt over Rhinen og Mosel og Deutsches Eck, hvor Mosel flyder ind i Rhinen. Vi lægger til kaj for natten i Koblenz.
8. dag: Til Köln
Rhinen er romantisk, men også en vigtig transportvej for godstransport, og denne formiddag sejler vi ned ad Rhinen side om side med store fragtskibe og naturligvis andre flodkrydstogtsskibe som os selv. Vi ankommer til Köln ved middagstid, og om eftermiddagen skal vi se nærmere på byens centrum, og naturligvis bliver der også lejlighed til at besøge den prægtige domkirke. Denne aften hygger vi os i festligt samvær til kaptajnens farvel middag.
9. dag: Hjemrejse
Efter morgenmaden tager vi afsked med skibets personale og kører igen retur mod Danmark.
M/S Carmen er et dejligt skib med plads til 126 gæster. Carmen er bygget i 1995 og total istandsat i 2017.
Foruden stor solterrasse har skibet 2 dæk med kahytter.
Skibets restaurant findes på nederste dæk. Lounge og bar findes på øverste dæk.
Forplejning
På skibet serveres morgenbuffet, frokostanretning samt tre- eller fireretters middag eller buffet. Typisk beholder man under hele krydstogtet samme plads i restauranten, som man tildeles første aften. Meddel derfor rejselederen hvis du har rejsefæller, du gerne vil sidde med.
Drikkevarer om bord
Drikkevarer, der ikke er inkluderet (se under "prisen inkluderer") afregnes dagligt med tjeneren til frokost og middag. "Ta’ selv eftermiddagskaffe" er inkluderet.
Drikkevand
Vandet i kahyttens badeværelse kan drikkes, men er tilsat klor.
Safety box
Der findes safety box enten i kahytten eller i skibets reception.
Påklædning
Der er ikke bestemte forskrifter eller kodeks for påklædning. Først og fremmest kommer det an på gæstens eget velbefindende. En mere formel påklædning er velset ved ”Kaptajnens gallamiddag”.
Rygning
Der må ikke ryges indendørs.
Drikkepenge
Der er ikke krav om, at man giver drikkepenge til personalet, men det er bestemt ikke ilde set.
Udflugter fra skibet
Langt de fleste udflugter fra skibet er inkluderet i rejsens pris. Enkelte udflugter er i tilkøb. Se mere under hvert enkelt togt.
Dansk rejseleder, buskørsel i ****bus, hotel- og kahytsophold, 8 x morgenbuffet, 6 x frokost inkl. en drikkevare (øl, vand, vin), 8 x middag og heraf 7 med en drikkevare (øl, vand, vin), kaffe og the om bord, udflugter (ex. entréer) samt alle lovpligtige skatter og afgifter.
Forbehold vedr. flodkrydstogter: Ændringer i vandstanden på floderne, efter afrejse fra Danmark, kan i enkelte tilfælde gøre sejlads på floderne umulig. Riis Rejser tager forbehold for ændringer i rejseplanen som følge af ændringer i vandstanden på floderne. Således kan sejlads på floderne og overnatning på skibet helt eller delvis erstattes med hhv. buskørsel til besøgssteder og seværdigheder samt overnatning på hotel. Denne ændring giver ikke ret til efterfølgende kompensation.
Dobbeltkahyt kategori A som enkeltkahyt og enkeltværelse. Forplejning ifølge program | 16.595 Kr. | |
Dobbeltkahyt B plus som enkeltkahyt og enkeltværelse. Forplejning ifølge program | 16.195 Kr. | |
Enkeltkahyt kategori C. Forplejning ifølge program | 9.695 Kr. | |
Dobbeltkahyt kategori B som enkeltkahyt og enkeltværelse. Forplejning ifølge program | 15.795 Kr. | |
Dobbeltkahyt kategori B og dobbeltværelse. Forplejning ifølge program | 9.695 Kr. | |
Dobbeltkahyt kategori B plus og dobbeltværelse. Forplejning ifølge program | 10.295 Kr. | |
Dobbeltkahyt kategori A og dobbeltværelse. Forplejning ifølge program | 10.795 Kr. | |
Dobbeltkahyt Jr. Suite. Forplejning ifølge program | 12.495 Kr. | |
3-sengskahyt kategori A. Forplejning ifølge program | 9.695 Kr. |
Tilmeld dig vores nyhedsbrev og modtag tips og nyheder fra vores rejseverden.